MEVZUAT

 

Mali Mevzuat Arşivi >> Mali Konular >> Vergi >> Diğer Vergi Kanunları


31.12.2020 BİLGİLENDİRME - 3


BİLGİLENDİRME
İçerisinde bulunduğumuz günlerde tüm Dünyada, insanlığın ve bu arada Ülkemizin başına musallat olan COVİD-19 virüsü nedeniyle çalışma hayatımızda bir değişiklik yapmamız zorunlu hale geldi.
Öncelikle maalesef böyle bir virüsün yarattığı hastalıkla hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, hasta ve yakınlarına ise güç, kuvvet ile acil şifalar diliyoruz.
Temennimiz dünya genelinde yaşanan bu virüs salgınının en asgari bir kayıpla atlatılmasıdır.
Yüzyılın musibeti gibi başımıza çöken bu virüsün en kısa zamanda yok edilmesini canı gönülden istemekteyiz.
Bu musibetin insanlığın başına bela olmaktan uzaklaştırılması için bütün gayretlerini ortaya koyan sağlık çalışanlarımıza başta doktorlarımız, hemşirelerimiz, teknik personel ve diğer personeller olmak üzere tüm sağlık birimlerinde çalışan her kademedeki personele sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Maalesef bu illet virüs çalışma şevkimizi kırdığı gibi, maliyetlerimizin de yukarılara çıkmasına sebebiyet verdi.
Bir taraftan Merkez işyerimizdeki iş yükünü artırdığı gibi baskı işlerimizi yapan matbaanında çalışma saatlerinde değişiklik yapılması ve hatta belirli bir zaman için faaliyetlerini durdurmuş olmaları, bizleri derinden etkilemiş bulunmaktadır. Dergimizin basımı da bu yüzden aksaklığa uğramıştır… Kaldı ki basımı gerçekleştirilmiş olsa idi bile, bu defada posta gönderi trafiğinde sıkıntılar yaşanmasına sebebiyet verilecekti.
Sizlerden gelen destek ile yayın hayatını sürdüren Maliye ve Sigorta Yorumları Dergimiz ve Kanun Ekleri, meslek mensuplarına getirilen 65 yaş ve üstü için sokağa çıkma yasağı sonucu, bu grupta sayılan işyeri sahibi meslek mensuplarının söz konusu işyerlerine gidememeleri nedeniyle de yayınlarımızın ve eklerinin ilgililerin bizzat kendilerine ulaştırılması konusunda sıkıntılar yaşanmıştır.
Diğer taraftan COVİD-19 adlı salgın hastalığın herkesi endişeye düşürdüğü bu günlerde Genel Merkezimize zamanında gönderilmesi gereken yıllık abonelik bedelleri de maalesef zamanında ulaştırılamadığı ve gelmediği gibi ne zaman geleceği de meçhul hale gelmiştir.
34 yıl gibi uzun bir süredir siz değerli Abone ve Okuyucularımızın alicenap sahiplenmeleriyle yayın hayatını sürdürmüş olan Dergimiz ve Kanun Eklerinin şartlar düzelinceye kadar geçici olarak yayımını durdurmak zorunda kaldığımızı üzüntü ile bildirmek istedik.
Salgın ortamından çıkarak normalleşme sürecine geçtiğimiz günlerde tekrar siz değerli Abone ve Okuyucularımızla buluşmayı ümitle bekliyoruz.
Şartların düzeldiği ve yaşamın normale döndüğü günlerde tekrar buluşmak arzusu içindeyiz. Siz Abonelerimizin ve Okuyucularımızın hoşgörülerinize sığınıyoruz. Bu vesile ile Allah’tan bu salgından başta Güzel Ülkemiz olmak üzere bütün insanlığı kısa zamanda kurtarması dileği ile siz değerli Abonelerimiz ve Okuyucularımıza sağlıklı huzurlu, mutlu günler dileyerek saygılar sunuyoruz.
 
MALİYE VE SİGORTA YORUMLARI DERGİSİ
İmtiyaz Sahibi
Ahmet TEKİN